فیسبوک تلاش میکند ذهن کاربران خود را بخواند

140630-facebook-emotions-1749_4f881e85b96bea3a796ae8d7e0ab44c4-min (1)

فیسبوک تلاش میکند ذهن کاربران خود را بخواند

فیس‌بوک که با بررسی لایک‌ها و مطالب به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران شناخت خوبی از آنان به دست آورده قصد دارد با تغییر الگوریتم‌های فید خبری خود اطلاعات بیشتری در مورد کاربران کسب کند.

به گزارش ایتنا از فارس، با تغییر الگوریتم‌های فعلی کاربران بر مبنای سلیقه و علائق‌شان که از قبل مشخص شده بیشتر محتوای خبری را مشاهده خواهند کرد که به ذائقه و دیدگاه‌هایشان نزدیک‌تر است.

فیس‌بوک روز گذشته اعلام کرد با استفاده از نتایج تحقیقاتی که از کاربران خود به دست آورده مطالب به نمایش درآمده در فیدخبری آنها را دقیقا بر مبنای علاقه و سلیقه این افراد تنظیم می‌کند.

این شرکت روزانه بیش از هزار نفر را از طریق بخش کنترل کیفیت فید خبری مورد بررسی قرار می‌دهد تا درک کند آنها در مورد تجربه استفاده از فیدخبری خود در فیس‌بوک چه فکر می‌کنند.

این شرکت همچنین در حال تحقیقات روزانه گسترده‌ای است تا عملکرد فید خبری خود را ارزیابی کند.

تغییرات در فید خبری افراد بر مبنای علائق و لایک‌ها و … آنها به تدریج صورت می‌گیرد و البته این روند با انتقادات برخی کارشناسان مواجه شده که می‌گویند فیس‌بوک نباید به هر کاربر تنها همان چیزی که دوست دارد را نشان دهد، بلکه باید وی را در معرض مشاهده دیدگاه‌ها وسلائق گوناگون قرار دهد.

در مقابل فیس‌بوک می‌گوید علت اعمال این تغییرات آن است که کاربران آن را می‌پسندند و از چنین رویه‌ای استقبال می‌کنند و اگر مطالب مورد علاقه‌شان را در فیس‌بوک ببینند بیشتر به این سایت مراجعه می‌کنند.

مدیران این سایت می‌گویند تغییر مذکور موجب می‌شود تا سایت‌های جنجالی که با تیترهای فریبنده کاربران را به کلیک کردن ترغیب کرده و درصدد جذب درآمد تبلیغاتی موفقیتی کسب نکنند.

Share the Post