طراحی سایت ریسپانسیو (responsive)

سایت های رسپانسیور در واقع سایت هایی هستند که در هر صفحه نمایشی طوری دیگر نمایش داده می شوند ، مانند صفحه فیس بوک و خیلی از سایت های دیگر که بهینه شده اند-وب سایت های طراحی شده را حتما مشاهده کنید

شرح کامل در مورد سایت‌های رسپانسیو و پیاده سازی پرتال‌ها و سایت‌های حرفه ریسپانسیو – responsive -واکنش گرا
تاریخچه سایت‌های واکنش گرا – ریسپانسیو
در ژوئن 2012 گوگل نظر خود را برای وب سایت‌های که کاربر پسند هستند اعلام کرد ،درهمون روزها بود که طراحی‌های ریسپانسیو responsive مد شد و همه سایت‌ها شروع کردند به طراحی وب سایت‌هایی که در موبایل‌ها و تبلت ها در سایزهای مختلف خیلی خوب نمایش داده بشن
وقتی یک سایت در اندازه‌های مختلف بهینه‌شده باشند و خیلی خوب نمایش داده شوند ، گوگل و موتورهای جستجو امتیاز خوبی به آن‌ها می‌دهند پس بهتر است که وقتی سفارش کاری را می‌دهید باکمی هزینه بیشتر می‌توانید سایت خود را به صورت ریسپانسیو طراحی کنید. وب سایت‌های خبری و وب سایت‌هایی که به صورت اموزشی هستند بهتر است خیلی به این مسئله دقت کنند که فونت‌ها نوع نمایش در سازهای مختلف مورد بررسی قرار گیرند.

طراحی سایت واکنش گرا برای واکنش سایت نسبت به تغییر دستگاه‌های مختلف مانند تبلت، موبایل، لپ تاپ، تلویزیون‌های هوشمند و همچنین تغییر رزولوشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تکنیک با استفاده از ویژگی‌های جدید CSS3 – W3C CSS3 Media Queries – و همچنین طراحی‌های شناور – Fluid Proportion-Based Grids – وب سایت را بدون نیاز به نسخه‌های متفاوت برای دستگاه‌ها و رزولوشن‌های مختلف طراحی می‌نماییم.

طراحی وب سایت واکنش گرا از تکنیک‌های جدید طراحی سایت می‌باشد و این امکان را به کاربر می‌دهد که در دستگاه‌های مختلف بتوانند با سایت تعامل بر قرار نمایند. از آنجا که این تکنیک روی تجربه کاربر تأثیر مثبت می‌گذارد و از طرفی سایت شما را سئو فرندلی می‌کند در نتیجه استفاده از این تکنیک را به شما توصیه می‌کنیم.

مزایای استفاده از سایت‌های واکنش گرا
احتیاج به ساخت وب سایت جدا برای موبایل ، تبلت و . . . ندارید ، فقط یک وب سایت دارید که به اشکال مختلف نشان داده می‌شود

محتویات غیر تکرای در داخل سایت باعث می‌شود تا موتورهای جستجو شما را در نتایج خوبی قرار دهند چون یک وب سایت در اشکال مختلف طراحی شده است

وب سایت‌های واکنش گرا از نظر هزینه ای خیلی کمتر است زیرا در حالت عادی باید برای سخت افزاری یک وب سایت جدا طراحی کنید در صورتی که وب سایت‌های واکنش گرا در یک قالب هستند ولی به اشکال مختلف نمایش داده می‌شود.

افزایش بازدید وب سایت شما توسط کاربران سایت بیشتر می‌شود زیرا کاربران به راحتی می‌توانند صفحه‌ات را مشاهده کنند و این امر باعث می‌شود تا موتورهای جستجو اهمیت زیادی برای شما قاثل شوند.

هزینه طراحی سایت واکنش گرا (ریسپانسیو)
اگر شما صاحب یک وب سایت هستید و می‌خواهید وب سایت خود را ریسپانسیو کنید گروه فنی و گروه طراحی پس از بازدید سایت شما می‌تواند هزینه تغییرات را به شما اعلام کنند ولی اگر هنوز وب سایتی ندارید و می‌خواهید از ابتدا سایتتان ریسپانسیو باشد ، 30 درصد به مبلغ پروژه افزوده خواهد شد ، طراحان ما پس از تأیید طرح کلی سایت ، نمونه‌های مختلف وب سایت شمارا در مرورگر کامپیوترهای رومیزی و تلفن‌های هوشمند و تبلت ها مختلف نمایش خواهند داد و پس از تأیید طرح ، فازهای بعدی پروژه شروع خواهد شد .